Galatasaray Ümraniye telefon, 0216 622 12 34

Yüzme-Aquagym-Aquababies

Ümraniye Galatasaray Yeşilvadi de Spor okulları olarak Temel sporlardan biri olarak ele alınan yüzme sporu en kolay uygulanabilecek bir spor dalıdır. Gelişen yaşam koşulları yürüyüş yapacak ortamlar bulmanın kolaylığı kadar yaz ve kış yüzme olanağı bulunabilen havuzlar ortaya çıkarmıştır.

Yüzme-Aquagym-Aquababies
Paylaş:

 

 

Temel sporlardan biri olarak ele alınan yüzme sporu en kolay uygulanabilecek bir spor dalıdır. Gelişen yaşam koşulları yürüyüş yapacak ortamlar bulmanın kolaylığı kadar yaz ve kış yüzme olanağı bulunabilen havuzlar ortaya çıkarmıştır. Belli bir düzende spor yapmak isteyenlerin yüzme sporuna daha rahat zaman ayırmaları kolaylaşmıştır.

Yüzme sporu ile uğraşanların spor ilk başladıkları günden itibaren fiziksel gelişimleri önemli farklılıklar gösterecektir. Bu gelişmeler onun tüm yaşantısına etki edecek gelişmelerdir..

Yüzme sporu beden gelişiminin temel sporlarından biridir. Tüm vücut kaslarının kullanıldığı sporlardandır. Su direncine karşı yapılan bir spor olması nedeniyle kas kuvvetine ve genel dirence önemli katkılarda bulunmaktadır.

 
Spor belli bir yaşam disiplini verir. Bu yaşam disiplinini en iyi sağlayan sporlardan biri yüzme sporudur. Erken yaşlarda başlama olanağı olan birkaç spordan biri olması ve insan doğasına uygunluğu nedeniyle yüzme sporu bu disiplini sağlar. İnsan doğasının en kolay uyum sağladığı spor dalı olması çok ileri yaşlara kadar uygulanabilecek spor olmasını sağlar. Yürümek kadar doğal ve kolay bir spordur.

 
Sporda saldırganlığı azaltan ve yarış ortamında çok çalışanın başarılı olması doğasını kabul ettiren bir spordur. Çalışmayan başarılı olamaz ve daha çok çalışanın başarısını alkışlamak gerekir. Ondan daha başarılı olmak için ondan daha fazla alışmak gerekliliğini kabul etmek gerekir.


Birey olarak kendine güveni ve başarabileceklerini önceden görmeyi sağlar. Düzenli çalışmalar yüzme sporunda nerelere gelinebileceğini ve kişinin sınırlarını ne kadar zorlayabileceğini ortaya koyar.


Başarılı olmak onu korumayı ve daha çok çalışmayı, başarısız olmak ise yapılan hataları gözden geçirip ders alarak eksiklikleri gidermeyi ve yeniden çalışmayı gerektirir. Yüzme sporu bu yaşam anlayışının en iyi yaşandığı ortamdır.


Bağışıklık sistemini uyarması ve metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlaması kişileri hastalıklardan korumaya yönelik önemli katkılar sağlar.

 

Yüzme sporu bu sporla aktif uğraşanlar kadar sağlık için spor anlayışıyla çalışanlarında düzenli ve sürekli uygulamasına gerek duyan bir spordur. Öğrenmenin yaşı yoktur. İnsan doğası suda batmamayı ve hareket edebilmeyi bilir. Bisiklete binmek gibi dengeye dayanan bir davranıştır. Çalışmalarla geliştirilir, doğru hareketlerin yapılması ile hız ve direnç kazanılır. Korku sadece yaşanan deneyimlerden kaynaklanır ve doğru hareketlerin öğrenilmesi ile kolayca üstesinden gelinir.

Yüzme sporu çok küçük yaşlarda başlanabilen ve çok ileri yaşlara kadar sürdürülebilen, sağlıklı zamanlarda yapılabildiği gibi sakatlık iyileşmelerine de katkısı olabilen, engelli insanların kolaylıkla yapabileceği bir temel spordur. Sağlık ve spor kavramlarının yan yana olduğu tek spordur. 

Ümraniye Galatasaray Spor Okulları,  Ümraniye Galatasaray Cimnastik Okulu, Ümraniye Galatasaray Yüzme Okulu, Ümraniye Galatasaray Voleybol Okulu, Ümraniye Galatasaray Basketbol Okulu olarak Ümraniye Yeşilvadi'de hizmetinizdeyiz. 
 
Galatasaray Ümraniye Spor Okulları internet sitesi http://www.galatasarayumraniye.com, Galatasaray Ümraniye Basketbol Okulu internet sitesi http://www.galatasarayumraniye.com, Galatasaray Spor Okulu Telefon numarası 0216 622 12 34, 0530 050 09 05
 
Kayıt İçin Gerekli Evraklar
 
*  Kayıt Fromu Kimlik Fotokopisi(Veli ve Çocuk)
*  Sağlık Raporu(Spor Yapmasında Sakınca Yoktur İbareli)
* 1 Adet Fotoğraf
 
Yüzme İçin Gerekli Ekipmanlar
 
* Hepatit B Raporu
* İdrar Tahlili
* Mayo
* Bone
* Terlik
* Havlu
 
Voleybol,Basketbol,Cimnastik kayıtlarımızda başlamıştır.
 
GALATASARAY ÜMRANİYE SPOR OKULU'NDA EKİM AYINA KADAR 10 AYLIK ÜYELİK YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZE 
2 AY HEDİYE!! 
 
 
 

Aquababies

2 aydan büyük çocuklarda su üzerinde kalabilme eğitimi olarak algılanabilecek yüzme eğitimleri son dönemde ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Tabii yüzmenin su üzerinde kalabilme dışında da bebek ve çocuk gelişimine etkileri vardır. Yüzme, çocukların fiziksel, ruhsal ve entelektüel gelişimini hızlandırır. Almanya'da yapılan bir araştırmada düzenli yüzme dersleri alan çocukların diğerlerine kıyasla daha güçlü ve koordine olduğu, özgüven, öz kontrol ve başarma isteği gibi alanlarda diğerlerine kıyasla daha fazla gelişme gösterdikleri saptanmıştır.

 

Doğdukları andan itibaren hep kapalı ortamda olan bebeklerimiz yüzme gibi bir aktiviteye katıldıkları zaman, kendi yaş gruplarıyla bir araya gelirler, sosyalleşirler ve çevreyi tanıma fırsatı bulurlar. Üstelik bu durum aileler için de geçerlidir.

Yüzme faaliyetleri sayesinde aynı heyecanı yaşayan diğer ebeveynler ile bir araya gelmiş olurlar.

 

Havuz aktivitesi fiziksel açıdan, sinir-kas koordinasyonunun gelişmesi için iyi bir etmen olmaktadır.

Anne ve bebek arasındaki duygusal bağı tamamen güçlendirir.

Suyun da hidrodinamik etkisini ile ciddi bir şekilde rahatlama sağlarlar.

Suyun içerisinde dışarıda olduklarından çok daha rahat hareket ettikleri için de kendilerini güvende hissederler.

 Bu yaş grupları çalışmaya başladıklarında, ayaklarını çırpmaya, ellerini kullanmaya başlarlar. Kafalarını sağa ve sola çevirmekte, gözleriyle etrafı incelemektedirler.

5 yaş öncesi dönemde yüzme eğitimi alan bebek ve çocuklarda motor ve nörolojik gelişim çok belirgin şekilde olumlu etkilenir.

Ayrıca farklı bölgelerin kaslarını kontrol eden sinirler, beynin farklı alanlarında yerleştiklerinden çok sayıda kasın koordinasyonu, buna paralel olarak beyin gelişimini de gerektirir.

Yüzmenin, ruhsal gelişime ve mizaca olumlu etkileri vardır.

Suyun gevşetici, huzur verici, stres alıcı etkileri tıpkı bizi olduğu gibi bebekleri de rahatlatır.

Çocuğunuz kendini suyun rahatlatıcı etkisine bıraksın 
Yüzme, beyin dışında, özellikle kalp ve akciğerin sağlıklı gelişimine katkıda bulunur.

Astım yakınmaları olan çocuklarda yüzme sayesinde kriz sıklığında belirgin azalma gözlenmiştir.

Bedenine hakim olmak, özgüvenli olmak, koordinasyon, zaman yönetimi gibi birçok alanda bebeklik döneminden itibaren bir adım öne geçmek, aslında yaşamda bir adım öne geçmektir ve fark yaratmaktır.

 Eğlenerek, keyif alarak öğrenmek ve gelişmek için erken dönemde yüzme eğitimi almak önemlidir.


Motor gelişimi için önemli 
Genetik, anne-bebek beslenmesi, hamilelik öncesi ve sonrası bakımın kalitesi, sosyoekonomik düzey gibi çevresel faktörler, ailevi-geleneksel çocuk büyütme yöntemleri, ev ortamı, çocuğa hareket fırsatı sağlanması gibi birçok etmen motor gelişimini etkiler. Yüzme de motor gelişimini olumlu etkileyen faktörlerden biridir. Bebeklik döneminde en az 4 ay süreyle haftada 2 saat yüzme dersi alan bebeklerin henüz 4 yaşındayken bile, bu deneyimi yaşamayanlara göre top oynama ve denge becerilerinin daha ileri olduğu görülmüştür. Yüzme, denge merkezini uyarır ve çocukları el-göz uyumuna teşvik eder. Dolayısıyla bu iki alanda motor becerileri geliştirir. Çocuğunuzu yüzmeye teşvik ederseniz, o da yüzmeyi çok sevecektir.

 

AquaGym

Bel ağrıları modern yaşamın getirdiği en büyük sorunlardan biridir.

Ağrılar için elbette tedavi seçenekleri vardır. Ama uzmanlar egzersiz yaparak da ağrıları minimuma indirebileceğimizi söylüyor. Suda yapacağımız egzersizler hem uygulaması kolay hem de maksimum fayda sağlamaktadır.

İstatistiklere göre ülkemizde her yüz kişiden 65- 80’ini hayatlarının bir bölümünde mutlaka bel ağrılarından şikayet ediyor.

 Kambur bir oturuş, gergin kaslar, omurganın yapısına uymayan hareketler zamanla bel ağrılarının ortaya çıkmasına yol açıyor.

 Modern yaşamın belimize yüklediği bu sorundan nasibini alanlar için çeşitli tedavi seçenekleri var. Bu ağrıların giderilmesinde belki de en önemli seçeneklerden biri egzersizler. Hekimler, uzman tavsiyesi ve kontrolünde gerçekleştirilen egzersizler sayesinde sorunun şiddetine göre, bel ağrıları ortadan kaldırılabildiğini ya da sıklığı ve keskinliğinin azaltılabildiğini belirtiyor.

 

Yararları

 

  • Suyun kaldırma kuvveti sayesinde hareketleri yapmak kolaylaşıyor ve egzersizlerin faydaları maksimuma çıkıyor.
  • Suyun kaldırma kuvvetinden yararlanarak bel ağrıları büyük oranda hafifletilebiliyor ve eski sıklığında görülmesi engellenebiliyor
  • Eklemlerin üzerine ağırlık binmiyor, kaslar daha rahat çalışıyor. Ayrıca kalbin daha kolay çalışmasını ve dolaşımın hızlanmasını sağlıyor.
  • Su içindeyken vücuttaki negatif elektriğin atılması mümkün olabiliyor. Böylece suyun stresten arındırıcı etkisini de hissedebiliyorsunuz.
  • Suda egzersiz özelikle yaşlılık, hamilelik gibi çeşitli fiziksel kısıtlamalar yüzünden egzersiz yapmakta zorlananlar için bulunmaz fırsat. Çünkü karada yapılmasında güçlük çekilen egzersizler suyun içinde rahatlıkla uygulanabiliyor.