Galatasaray Ümraniye telefon, 0216 622 12 34

Cimnastik

Ümraniye Galatasaray Yeşilvadi de Spor okulları olarak deneyimli hocalar eşliğinde, Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle (ne zaman başlanmalı) en erken başlanabilen (3 yaş) bir spor olan, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır.

Cimnastik
Paylaş:

TÜmraniye Galatasaray Yeşilvadi de Spor okulları olarak Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle (nezaman başlanmalı) en erken başlanabilen (3 yaş) bir spor olan, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır.

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır.

Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Her spor branşı belli oranda denge,esneklik ,kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik, dinamizim ve dayanıklılık gibi temel motorik özellikleri içerir. Cimnastiğin tüm branşların temeli sayılmasının nedeni motorik özelliklerin tamamını bünyesinde barındıran ve gelişimini sağlayan tek branş olmasıdır.

Cimnastik sporu çok küçük yaşlarda başlar bunun nedeni ise küçük yaşlarda vücuttaki eklem ve kas yapısının kolay şekillenebilir olmasıdır.

Dolayısıyla küçük yaşta spora cimnastikle başlayan çocukların diğer sporlara yönelmek istemesi durumunda vücut yapılarında bir hazır bulunuşluk söz konusu olur ve diğer spor branşlarında cimnastik yapmamış bireylerle kıyaslandıklarında üst düzey bir yatkınlık ve başarı örneği sergilerler. Mücadele ve takım sporu olmaması nedeniyle cimnastik; çocukta oluşabilecek rakip kavramını farklı bir boyuta getirmektedir.

Şiddet eğilimi ya da kazanma hırsı gibi kavramlardan uzak sadece kendini rakip olarak gören ve kendini geliştirmeyi hedefleyen bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Aynı zamanda yapılan egzersizler esnasında grupça hareket edebilme yetisini paylaşmayı ,yardımlaşmayı ve belirli bir disiplin anlayışıyla davranmayı çocuklara temelden aşılayan bir spor branşıdır.

Kısacası neden cimnastik sorusunun cevabı; cimnastiğin hoş görü, disiplin, öz güven, sosyalleşme ,yardımlaşma ,yaratıcılık ve temel fiziksel gelişim açısından bir çocuğun ihtiyacı olan her şeyi içinde barındıran tek spor branşı olmasıdır.

Ümraniye Galatasaray Spor Okulları,  Ümraniye Galatasaray Cimnastik Okulu, Ümraniye Galatasaray Yüzme Okulu, Ümraniye Galatasaray Voleybol Okulu, Ümraniye Galatasaray Basketbol Okulu olarak Ümraniye Yeşilvadi'de hizmetinizdeyiz. 
 
Galatasaray Ümraniye Spor Okulları internet sitesi http://www.galatasarayumraniye.com, Galatasaray Ümraniye Basketbol Okulu internet sitesi http://www.galatasarayumraniye.com, Galatasaray Spor Okulu Telefon numarası 0216 622 12 34, 0530 050 09 05
 
Kayıt İçin Gerekli Evraklar
 
*  Kayıt Fromu Kimlik Fotokopisi(Veli ve Çocuk)
*  Sağlık Raporu(Spor Yapmasında Sakınca Yoktur İbareli)
* 1 Adet Fotoğraf
 
Yüzme,Voleybol,Basketbol  kayıtlarımızda başlamıştır.
 
GALATASARAY ÜMRANİYE SPOR OKULU'NDA EKİM AYINA KADAR 10 AYLIK ÜYELİK YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZE 
2 AY HEDİYE!!